Tirkšlių Juozo Vitkaus–Kazimieraičio pagrindinė mokykla

Renginiai ir užsiėmimai


Sausio mėnesio veiklos aprašymas:

Rūkymo, alkoholio ir  narkotikų vartojimo prevencija

2020 m. sausio27 ir 29 d.

Diskusija „Ką aš žinau apie narkotikus“5 ir 9 klasių mokiniai

Šiai diskusijai mokiniai ruošėsi iš anksto. Mokiniai patys domėjosi, ieškojo informacijos ir paruošė pranešimus apie legalių ir nelegalių narkotikų poveikį sveikatai. Klasės valandėlių metu mokiniai pristatė darbus klasės draugams. Vyko aktyvios diskusijos, buvo įvairių nuomonių.

Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencija

2020 m. sausio 24 d.

 

Integruota sveikatos pamokėlė „Kvėpavimo sistema. Pirma pagalba“ . 4 klasės mokiniai

Mokiniai mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą dūstančiam, užspringusiam, be sąmonės ir nustojusiam kvėpuoti suaugusiam žmogui, vaikui ir kūdikiui. Vaikai labai noriai patys atliko dirbtinio kvėpavimo ir širdies masažo judesius. Išmoko kaip paguldyti žmogų be sąmonės ant šono, kaip padėti užspringusiam žmogui.


Gruodžio mėnesio veiklos aprašymas:

Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencija

Gruodžio 9-16 d.

Sveikatos pamokėlės „Žiemos pavojai“ . 1-2 klasių mokiniai. Su mokiniais aptartos įvairios pavojingos  situacijos, pasakojama kaip jų išvengti ir kaip elgtis ištikus nelaimei.

Rūkymo, alkoholio ir  narkotikų vartojimo prevencija

2019 m. gruodžio 2-3 d.

Konferencija „Narkotikai mūsų rajone“ ir filmo „Geriausias“ peržiūra. Narkotikų vartojimo prevencijos tema. Pasaulinei AIDS dienai paminėti. 8-10 klasių mokiniai.

Konferencijos metu ne tik išklausėme informaciją apie esamą situaciją Mažeikių rajone, aptarėme problemas, bet ir teikėme siūlymus, kurie galėtų būti kaip alternatyva narkotikų vartojimui. Konferencijoje dalyvavo atstovai iš mokyklos mokinių tarybos, soc. pedagogė, psichologė, mokytoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.

Labai didelį įspūdį 8-10 klasių mokiniams paliko filmas „Geriausias“. Šis filmas- tikra ir labai pamokanti istorija apie į narkotikų liūną pakliuvusį jaunuolį.

Konferenciją ir filmo peržiūrą organizavo Mažeikių r. sav. visuomenės sveikatos biuras.


Lapkričio mėnesio veiklos aprašymas:

Sveika mityba

2019 m. lapkričio mėn. 8-22 d.

Lapkričio mėn. mokykloje vyko aktyvūs užsiėmimai „Mokausi gaminti sveikus patiekalus“, skirti Europos sveikos mitybos dienai paminėti.

Ketvirtokai išsirinko sveikuolišką receptą, nusipirko reikiamą kiekį produktų ir sveikuoliškus patiekalus gamino namuose. Sekantį rytą tuos patiekalus pristatė savo klasiokams, pasidalijo receptais, trumpai papasakojo apie patiekalo gamybą, vėliau gražiai patiekė ir vaišinosi pagamintais patiekalais.

1b klasės mokiniai patys gamino vaisių salotas, pjaustė ir dėliojo spalvotas dėliones iš vaisių. Daugeliui tai buvo iššūkis, nes vaisius pjaustė ir skuto pirmą kartą:) Sveikatos priežiūros specialistė papasakojo apie vaisių ir daržovių vartojimo naudą sveikatai. Valgysite daržoves ir vaisius- būsite sveiki!

1a klasės mokiniai atsinešė savo mėgstamiausią vaisių, kiekvienas papasakojo kodėl jie labiausiai jį mėgsta, dėliojo įvairius ornamentus, svėrė, su sveikatos priežiūros specialiste diskutavo, kiek vaisių ir daržovių reikia suvalgyti kiekvienam žmogui per dieną, sužinojo kas tai yra imunitetas ir kaip reikia maitintis, kad žmogus būtų sveikas:) Vyko skaniausio vaisiaus ir daržovių rinkimai: skaniausias vaisius- obuolys, skaniausia daržovė- morka!

Trečios klasės mokiniai nuplovė savo atsineštas mėgstamiausias daržoves ir vaisius, kruopščiai supjaustė ir gražiai sudėliojo viską į lėkštes susėdo visi prie stalo. Kiekvienoje lėkštėje sudėliotoms kompozicijoms sugalvojo pavadinimus. Vaikai su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste diskutavo apie vaisių ir daržovių vartojimo naudą žmogaus organizmui, prisiminė kiek gramų vaisių ir daržovių reikia suvalgyti žmogui per parą, kalbėjo apie imunitetą.


Spalio mėnesio veiklos aprašymas:

Sveika mityba

2019 m. spalio 7 ir 9 d.

Valgysi košę- būsi stiprus ir sveikas! Mūsų mokyklos pirmokai paminėjo „Košės dieną“: valgė avižinių dribsnių košę, sužinojo apie košių naudą sveikatai, spėliojo kruopų ir ankštinių pavadinimus, rinko savo mėgiamiausią košę, sužinojo, kurioje košėje yra daugiausiai vitaminų ir mineralų, žiūrėjo filmuką „Galiūnų košė“.

Psi­chikos svei­ka­ta (smurto, savižudybių prevencija, stre­so kontrolė ir kt.)

2019 m. spalio 11 d.

Spalio 10 d. -Pasaulinė psichinės sveikatos diena. 1-7 klasių mokiniai. Mokiniai vieni kitiems sakė gražius žodžius, sugalvojo ir užrašė savo norus, kuriuos už metų galės perskaityti. Žaidė draugystės žaidimus, kurių metų vieni apie kitus sakė tik gražius žodžius. Vyko streso matavimo akcija, kurios metu buvo dalijami patarimai apie streso valdymą, pasakojama apie streso rūšis ir poveikį sveikatai.

Rūkymo, alkoholio ir  narkotikų vartojimo prevencija

2019 m. spalio 18 d.

Aktyvios sveikatos pamokėlės „Rūkymo ir alkoholio žala“. 5 ir 7 klasių mokiniai sprendė prevencines užduotis, kurių metu ne tik patys sudėliojo rūkymo ir alkoholio vartojimo pasekmes sveikatai, bet ir viską papasakojo vieni kitiems. Kai kurie diskutavo „Ar verta pradėti rūkyti ir vartoti alkoholį?“

Rūkymo, alkoholio ir  narkotikų vartojimo prevencija

2019 m. spalio 3 d.

Protmūšiai sveikos gyvensenos ir žalingų įpročių tema. 8-10 klasių mokiniai.  Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo ES lėšomis finansuojamą projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Mažeikių rajone“. Dėkojame lektoriams Daliui Beginskui ir Laimiui Viganauskui už aktyviai, turiningai ir naudingai praleistą laiką!

Užkrečiamųjų ligų profilaktika

2019 m. spalio 15 d.

Spalio 15 d.- Pasaulinė rankų plovimo diena. 1-10 klasių mokiniai. Pasaulinę rankų plovimo dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas. Kiekvienas turi žinoti, kodėl būtina ir kaip tinkamai plauti rankas. Rankų plovimas užkerta kelią ligoms plisti. Ypač svarbu plauti rankas ligų epidemijų metu: žiemą, kai plinta gripas; vasarą, kai padaugėja žarnyno infekcijų.


Rugsėjo  mėnesio veiklos aprašymas:

2019 m. rugsėjo 17 d.

Fi­zi­nis ak­ty­vu­mas

Iniciatyva „Aktyviai. Draugiškai. Sveikai.“

Akcija „Praleisk pertraukas aktyviai“

Mūsų mokyklos kieme įrengta nauja lauko treniruoklių aikštelė. Pertraukų, fizinio ugdymo pamokų metu, po pamokų galime aktyviai praleisti laiką. Kad žinotume, kaip taisyklingai ir saugiai jais naudotis į pagalbą pakvietėme Mažeikių VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistę Ramutę Jonušaitę, kuri suteikė visą naudingą informaciją mokytojams ir vaikams.

2019 m. rugsėjo 27 d.

Fi­zi­nis ak­ty­vu­mas

Jei kas eina iš širdies, širdį ir pasiekia… Rugsėjo 27d. mūsų mokyklos septintokai ir jų auklėtoja I. Šakinienė dalyvavo fizinio aktyvumo akcijoje „Už sveiką širdį!“, kuri skirta Pasaulinei širdies dienai paminėti. Renginio organizatorius: Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

2019 m. rugsėjo 19 d.

Fi­zi­nis ak­ty­vu­mas

Iniciatyva  „Aktyviai. Draugiškai. Sveikai.“

Akcija „Praleisk pertraukas aktyviai“

Pradinių klasių mokiniai aktyviai praleido pertraukas mokyklos kieme.  Pagalbininkai- mūsų mokyklos septintokai ir dešimtokai.


Birželio mėnesio veiklos aprašymas:

Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencija

2019m. birželio 5 d.

Mūsų mokyklos septintokų komanda dalyvavo rajoninėse pirmos pagalbos varžybose „Aš moku ir galiu padėti“. Mokiniai ne tik labai gerai atliko sudėtingas pirmos pagalbos užduotis, atsakinėjo į klausimus apie pirmą pagalbą, bet ir susipažino su ugniagesių darbo kasdienybe. Varžybų organizatoriai: Mažeikių visuomenės sveikatos biuras, Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.


Gegužės mėnesio veiklos aprašymas:

Sveika mityba

2019 m. gegužės 13-14 d. ir gegužės 20-21 d.

Sveikos mitybos pamokos „Be energijos nebus jėgų“ ir „Kam žmogaus organizmui reikalinga energija“.

Posakis „Energija- jėgų šaltinis“ yra vienas iš svarbiausių gamtos dėsnių, kuris galioja ir žmogaus organizmui. Kaip savaime suprantamą dalyką tai žino daugelis mokinių, kai kalbama apie mobilųjį telefoną, nešiojamą kompiuterį ar automobilį, tačiau kai turima omenyje žmogaus kūnas- tai žino tik nedaugelis iš jų.

Su 3 ir 6 klasių mokiniais aiškinomės, diskutavome. Mokiniai teikė pavyzdžius, taikomus kasdien naudojamiems prietaisams ir tai apibūdino taikydami savo kūnui.

O kam žmogaus organizmui reikalinga energija? Šios užduoties tikslas- pasiekti, kad mokiniai suvoktų, jog viskam, ką jie daro, reikia energijos.

Užkrečiamųjų ligų profilaktika

2019 m. gegužės 6-10 d.

Aktyvios sveikatos pamokėlės „Švariosios rankytės“.

Kada, kodėl ir kaip? Prisiminėm visas rankų plovimo taisykles ir visi kartu mokėmės jas švariai nusiplauti.

Rūkymo, alkoholio ir  narkotikų vartojimo prevencija

2019 m. gegužės 30- 31 d.

Akcija „Pūsk burbulus, o ne tabako dūmus“ ir sveikatos pamokėlės „Apie kvėpavimą“

Gegužės 31 d.- Pasaulinė diena be tabako. Mokyklos mokiniai ilgosios pertraukos metu buvo kviečiami į mokyklos kiemą, kuriame išgirdo informaciją apie rūkymo žalą sveikatai ir akcijos „Pučiam burbulus, bet ne tabako dūmus“, kurią organizavo Mažeikių visuomenės sveikatos biuras, tikslą iš visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Santos Vaičiuvienės. Priešmokyklinukai sveikatos pamokėlės metu sužinojo apie kvėpavimą, kaip reikia taisyklingai kvėpuoti, kokios yra kvėpavimo klaidos. Grynas oras- sveikata!


Balandžio mėnesio veiklos aprašymas:

Sveikatos sauga ir stiprinimas, bendrieji sveikos gyvensenos ir ligų prevencijos klausimai

2019 m. balandžio 8- 12 d.

Akcija „Sužinok apie savo ūgį, svorį, regą, rankos jėgą, plaučių tūrį, kraujo spaudimą, pulsą“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Į sveikatos kab. buvo kviečiami visi mokyklos moksleiviai ir darbuotojai.

 

Fi­zi­nis ak­ty­vu­mas

2019 m. balandžio 8 d.

Sveikatos pamokėlės „Mano asmeniniai tikslai: ką aš galiu pakeisti?“ 3 ir 6 klasių mokiniams

Suprantama, per parą būtina ne tik judėti, bet ir gulėti bei sėdėti. Visiems mokiniams reikia miegoti ir mokytis. Vien tam jiems reikia nuo 14-18 valandų per parą, kitas laikas turėtų būti skirtas fiziniam aktyvumui.  Su mokiniais diskutavome apie laisvalaikį, kaip dažniausiai jį praleidžiame. Aptarėme fizinio aktyvumo testus. Mokiniai teikė savo pasiūlymus, kaip jie gali pagerinti savo fizinį aktyvumą.

         Kovo 22 d. mokykloje vyko akcija  Pasaulinei vandens dienai paminėti.     Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė S. Vaičiuvienė, kartu su  šeštokų  ir devintokių komanda visus pakvietė į mokyklos foje, kur šauniai praleido laiką. Mokiniai stebėjo įvairius eksperimentus su vandeniu, rungėsi estafetėse su vandeniu ir ledukais. Visi norintys buvo kviečiami pasisverti ir sužinojo kiek jiems rekomenduojama išgerti vandens per parą. Patys mažiausi lavino savo smulkiąją motoriką su į maišelius pripiltu vandeniu.


       Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrine gelbėjimo valdyba, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuru parengė nemokamą prevencinę paskaitą „Vandeny būk atsargus- tu ne žuvis, o tik žmogus“.

Vasario 28d. mokykloje vyko paskaitos, kurių metu 9,8 ir 6 klasių mokiniai sužinojo mitus ir tiesas apie skęstamumą Lietuvoje ir pasaulyje. Aktyviai diskutavo kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste S. Vaičiuviene ir išsakė savo nuomonę šia tema.

Prisiminė pagrindinius saugaus elgesio vandenyje aspektus vasaros ir žiemos metu.

Ką turi sugebėti gerai plaukiantis žmogus?

Kokios yra pagrindinės saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens taisyklės?

Kokie yra galimi pavojai jūroje, ežere, upėje, baseine?

Kaip elgtis atsidūrus ant užšalusio vandens telkinio?

Kaip gelbėtis įlūžus į ledinį vandenį?

Kaip padėti į ledinį vandenį įlūžusiam žmogui?

Paskaitos pabaigoje apibendrinome žinias apie saugų elgesį vandenyje ir prie vandens.


Sausio mėn. veikla

Sveikos mitybos pamokėlė „Mitybos testas: ar sveikai maitiniesi?“

(3 ir 6 klasių mokiniams)

Šiuos metus pradėjome nuo sveikatingumo pamokėlių, kurios gerins mokinių sveikos mitybos įpročius ir skatins fizinį aktyvumą.

Sveikos mitybos įpročių ugdymas bei fizinio aktyvumo skatinimas turi būti vykdomas ir šeimoje, ir mokykloje. Todėl tėveliai buvo kviečiami prisijungti prie šios veiklos, padedant namuose atlikti užduotis ir prisidėti prie vaikų sveikos mitybos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo šeimoje.

Tėveliai informuoti apie tai, kad mokykloje bus vykdoma sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymo programa, supažindinti su jos tikslu ir uždaviniais.

Pirmoji užduotis trečios ir šeštos klasės mokiniams Mitybos testas: ar sveikai maitiniesi?

Šios užduoties tikslas yra savęs stebėjimas. Pagrindinis klausimas: ką valgau ir geriu per savaitę.

Per dieną valgome ir geriame kelis kartus, todėl labai sunku tiksliai prisiminti, kokius maisto produktus ar gėrimus vartojome kiekvieną savaitę, ar ką gėrėme per pietus ir vakarienę. Mokiniai buvo informuoti, kad objektyviai pažvelgtų į savo mitybos įpročius, tą savaitę maitintųsi kaip įprasta, savo mitybos nekeistų jokia linkme, nei ypač sveika, nei nesveika, kad nebandytų tą savaitę numesti ar priaugti svorio, kad saldumynus valgytų kaip įprasta.

Mokiniams išsamiai paaiškinta, kaip reikia užpildyti maisto kiekius testo lape.

Visą savaitę mokiniai, padedant tėveliams, atidžiai stebėjo ir pildė Mitybos testą.

Sveikos mitybos pamokėlė. Mitybos testas: savo testo įvertinimas. Ar sveikai maitiniesi? (3 ir 6 klasių mokiniams)

Antroji užduotis trečios ir šeštos klasės mokiniams Mitybos testas: savo testo įvertinimas. Ar sveikai maitiniesi?

Šios pamokėlės metu aptarėme sunkumus, su kuriais buvo susidurta pildant testą. Ar buvo netikėtų rezultatų? Ką sužinojo? Ką mano apie savo mitybą? Ką galėtų pakeisti savo mityboje?

Mitybos testas padėjo ne tik atskleisti savo mitybos klaidas, bet ir suprasti, ar jie gali pagerinti savo mitybą.

Vėliau mokiniai analizavo ir palygino savo savaitės mitybos rezultatus su nurodytais siektinais rezultatais, kuriuos rekomenduoja Respublikinio mitybos centras, Vilniaus universiteto medicinos fakultetas, Kauno medicinos universitetas.

Integruoti I pagalbos mokymai „Kraujavimas iš nosies. Įdrėskimai, nubrozdinimai, sumušimai“ (3 klasės mokiniams)

Mokiniai mokėsi I pagalbos taisyklių esant smulkiems sužeidimams, kraujavimui iš nosies. Galėjo patys išbandyti, kaip taisyklingai uždėti pleistrą ant įsivaizduojamo nubrozdinimo ar nedidelės žaizdelės.

Sveikatos pamokėlė „Kad gripas būtų nebaisus“ (priešmokyklinukams)

Skaitant knygelę „Kad gripas būtų nebaisus“ su vaikais buvo kalbama apie sveiką mitybą, sezoninę aprangą, dienos rėžimą. Priminta apie rankų švarą, diskutuota kada ir kodėl reikia plautis rankas, mokėsi rankų plovimo judesių.

Buvo primintos nosies užsidengimo kosint arba čiaudint taisyklės, vaikai mokėsi teisingai išsišnypšti nosį.

Sveikatos ir sporto diena „Judėti sveika“ (priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams).

Visi pradinių klasių mokiniai,priešmokyklinukai ir jų mokytojai buvo kviečiami į aktų salę pabūti kartu, smagiai pašokti ir padainuoti.

Sveikatos penkminutės „Peršalimo ligų profilaktika“(mokyklos mokiniams)

Mokiniams primenamos pagrindinės užkrečiamų ligų profilaktikos taisyklės:kaip išvengti peršalimo, kaip pasireiškia peršalimas, gripas.

Patariama, kad susirgus vaikai su tėveliaisapsilankytų pas gydytoją ir į mokyklą eitų tik pasveikę.

Vasario mėn. veikla:

Sveikos mitybos pamokėlė. Mano asmeniniai tikslai: ką aš galiu pakeisti?

(3 kl., 6 kl. mokiniams)

Trečioji užduotis trečios ir šeštos klasės mokiniams Mano asmeniniai tikslai: ką aš galiu pakeisti?

Mokiniai, remdamiesi savo mitybos testo įvertinimo rezultatais buvo kviečiami padaryti konkrečias išvadas, kaip išmokti sveikai maitintis. Buvo raginami pagalvoti, ką jie turėtų keisti savo mityboje, kad priartėtų prie siektinų tikslų.

Kiekvienas apgalvojo, ką gali pakeisti savo mityboje ir „Sutartyje su pačiu savimi“ parašė po tris pasižadėjimus sau, kurie paskatins juos sveikiau maitintis.

Į viršų